top of page

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Export Go: Tavs uzticamais partneris efektīvam
​eksportam un importam.

1. Kas ir EUR.1 sertifikāts un Izcelsmes sertifikāts?

  • EUR.1 sertifikāts ir preferenciālas izcelsmes sertifikāts, kuru izsniedz Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde, savukārt Izcelsmes sertifikāts ir nepreferenciālas izcelsmes sertifikāts, kuru izsniedz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Sertifikāti visbiežāk tiek pieprasīti, lai samazinātu ievedmuitu saņēmējvalstī, apstiprinātu preču izcelsmi,  piemērotu tirdzniecības politikas pasākumus (antidempings, kvantitatīvie ierobežojumi, tarifu kvotas u.tml.).

2. Cik ilgā laikā var noformēt EUR.1 sertifikātu?

  • EUR.1 sertifikātu Latvijā iespējams noformēt otrdienās, ceturtdienās un piektdienās. Noformēšana aizņems 1 – 2 darbadienas no brīža, kad tiek iesūtīti visi nepieciešamie dokumenti.

 

3. Cik ilgā laikā var noformēt Izcelsmes sertifikātu?

  • Izcelsmes sertifikāti tiek izsniegti rindas kārtībā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā. Ja Izcelsmes sertifikātam nav nepieciešama papildus informācija un/vai padziļināta izpēte, tad sertifikāts tiek izsniegts pāris dienu laikā. Savukārt, ja ir nepieciešama papildus informācija, tad lēmums tiek pieņemts 14 darba dienu laikā no pieteikuma saņemšanas dienas.

 

4. Vai ir iespējams noformēt EUR.1 sertifikātu un Izcelsmes sertifikātu pēc tam, kad eksports jau ir noticis?

  • Gan EUR.1 sertifikātu, gan Izcelsmes sertifikātu ir iespējams noformēt retrospektīvi gandrīz 2 gadus pēc tam, kad eksports jau ir noticis. Šādos gadījumos var tikt pieprasīti papildus dokumenti darījuma un transportēšanas apliecināšanai.

 

5. Kādas ir Atzītā eksportētāja priekšrocības?

  • Naudas un laika ietaupījums eksportētājiem, kuri bieži eksportē izcelsmes preces. Muitas iestāde var piešķirt pilnvaru pašiem deklarēt preču izcelsmi par jebkuru summu. Tas nozīmē, ka komersantam nav nepieciešams katram sūtījumam muitas iestādē formēt preču izcelsmi apliecinošo sertifikātu, bet ir iespēja sagatavot izcelsmes deklarāciju uz rēķina. Vienkāršiem vārdiem sakot “automatizēts EUR.1 sertifikāts”.

 

6. Kas ir nepieciešams, lai varētu pieteikties “Export Go” sniegtajiem pakalpojumiem?
Pakalpojumiem var pieteikties:

  • jebkurš Latvijā reģistrēts komersants un/vai privātpersona

  • Latvijā nereģistrēts komersants, kurš preces ir iegādājies Latvijā un kurš vēlas šos produktus eksportēt uz citiem tirgiem

  • ārvalstu privātpersona (šādā gadījumā būs nepieciešams EORI numurs)

 

7. Vai ir nepieciešams sadarbības līgums, lai varētu noformēt eksporta sertifikātus un/vai statusus?

  • Sertifikātu noformēšanai, konsultācijām un interešu pārstāvniecībai sadarbības līgums nav nepieciešams. Šādos gadījumos pietiek ar Pilnvaru. Sadarbības līgums būs nepieciešams dažāda veida uzņēmumu statusu iegūšanai. Standarta līgumi ir iepriekš sagatavoti un saskaņošana ir ērta un vienkārša.

 

8. Vai pastāvīgiem klientiem ir pieejamas labākas cenas?

  • Jā, pastāvīgajiem klientiem ir individuālas cenas balstoties uz apjomu un/vai biežumu. Pastāvīgo klientu cenas pieejamas šiem pakalpojumiem: sertifikātu noformēšana, transporta organizēšana (loģistika), konsultācijas.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀUMI
bottom of page